ائتلاف سعودی درخواست کمک دولت مستعفی در مارب را رد کرد

مرداد 16, 1400
57 بازدید

یک مقام نظامی که نخواست نامش فاش شود، گفت که عربستان به دولت مستعفی یمن اعلام کرده است؛ نمی‌تواند حمایت بیشتری از مارب بکند؛ چراکه این دولت تغییرات واقعی را در ساختار ارتش انجام نداده و طرحی را برای مقابله با انصارالله ندارد. به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، این مقام نظامی گفت که […]

ائتلاف سعودی درخواست کمک دولت مستعفی در مارب را رد کرد

یک مقام نظامی که نخواست نامش فاش شود، گفت که عربستان به دولت مستعفی یمن اعلام کرده است؛ نمی‌تواند حمایت بیشتری از مارب بکند؛ چراکه این دولت تغییرات واقعی را در ساختار ارتش انجام نداده و طرحی را برای مقابله با انصارالله ندارد.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، این مقام نظامی گفت که دولت مستعفی یکشنبه به عربستان اعلام کرد که اوضاع مارب خطرناک بوده و مستلزم حمایت از نیروهای این دولت با سلاح و دیگر امکانات است.

طبق گفته وی، اما ائتلاف متجاوز عربی به رئیس ستاد ارتش دولت مستعفی یمن اعلام کرد که کمک‌های عربستان به جبهه مارب برای تسلط بر تمامی مناطق یمن کافی است.

ائتلاف سعودی همچنین به دولت مستعفی اعلام کرده است: یک ارتش واقعی به ما نشان دهید تا از شما حمایت کنیم.

از طرف دیگر، شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات خواستار تشکیل ارتشی در جنوب منطقه “صلب” شد؛ درخواستی که مخالف با اصول توافقنامه ریاض به شمار می‌رود.

عیدروس الزبیدی، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن بر اهمیت تکمیل آمادگی و آموزش نیروهای خود و تشکیل ارتش در جنوب صلب تاکید کرد.

الزبیدی همچنین با اشاره به آمادگی برای دور جدید درگیری نظامی با نیروهای دولت مستعفی در استان ابین در جنوب یمن، بر اهمیت آمادگی نیروهای وابسته به شورای انتقالی برای مقابله با هرگونه چالش احتمالی تاکید کرد.

منبع:ايسنا