ائتلاف آمریکایی پایگاه “ابوغریب” در شمال بغداد را هم تخلیه می‌کند

آذر 2, 1400
11 بازدید

هیئت ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا که مدعی مقابله با داعش است تصمیم دارد تا طی ساعات آینده از پایگاه نظامی “ابوغریب” در شمال بغداد خارج شود و آن را به نیروهای عراقی تحویل دهد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روسیا الیوم، هیئت ائتلاف بین‌المللی قصد دارد تا با خروج از پایگاه نظامی […]

ائتلاف آمریکایی پایگاه "ابوغریب" در شمال بغداد را هم تخلیه می‌کند

هیئت ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا که مدعی مقابله با داعش است تصمیم دارد تا طی ساعات آینده از پایگاه نظامی “ابوغریب” در شمال بغداد خارج شود و آن را به نیروهای عراقی تحویل دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روسیا الیوم، هیئت ائتلاف بین‌المللی قصد دارد تا با خروج از پایگاه نظامی ابوغریب در شمال بغداد آن را تحویل نیروهای عراقی دهد.

بدین شکل پایگاه ابوغریب، ششمین پایگاه نظامی در عراق خواهد بود که نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا به تازگی از آن خارج شده‌اند.

نیروهای عراقی ماه گذشته میلادی رسما پایگاه نظامی القائم در مرز با سوریه را بعد از خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحویل گرفتند.

ائتلاف بین‌المللی مدعی مقابله با داعش همچنین ماه مارس ۲۰۲۰ نظامیان خود را از پایگاه هوایی القیاره در جنوب موصل خارج کرد و آن را تحویل نیروهای عراقی داد.

منبع:ایسنا