آیین اختتامیه چهاردهمین کنگره شعر عاشورایی قروه برگزار می شود

مهر 10, 1400
28 بازدید

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از برگزاری آیین اختتامیه چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد. عبید رستمی امروز شنبه در گفت‌وگوی مجازی با رسانه‌های استان اظهار کرد: مراسم اختتامیه چهارمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با حضور مقامات استانی و شهرستانی، همچنین شاعران و ادیبان برجسته ملی […]

آیین اختتامیه چهاردهمین کنگره شعر عاشورایی قروه برگزار می شود

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از برگزاری آیین اختتامیه چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

عبید رستمی امروز شنبه در گفت‌وگوی مجازی با رسانه‌های استان اظهار کرد: مراسم اختتامیه چهارمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با حضور مقامات استانی و شهرستانی، همچنین شاعران و ادیبان برجسته ملی و استان روز یکشنبه مورخ 11 مهرماه ساعت 9 صبح با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: کنگره شعرعاشورایی قروه با طی چهارده دوره به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی استان مطرح است، بیش از 300 اثر به این کنگره از سوی شاعران سراسر کشور ارسال شده است.

رستمی با اشاره به استقبال هنرمندان و شاعران کشور از این کنگره ملی افزود: شاعران ۲۷ استان و ۵۲ شهر کشور در چهاردهمین کنگره ملی «شعر عاشورایی» شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: چهاردهمین کنگره کشوری «شعر عاشورایی» شهرستان قروه به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد و شاعران خارج از استان به صورت آنلاین در اختتامیه این کنگره شعرخوانی خواهند کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه داوران این دوره از کنگره ملی شعر عاشورایی از داوران کشوری و بومی استان هستند، افزود: عبدالجبار کاکایی و مصطفی محدثی خراسانی از شاعران برجسته کشور و رامین کرمی از شاعران برجسته آیینی استان کردستان کار داوری آثار را برعهده دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از برگزاری برنامه‌های جنبی در کنار این کنگره ملی خبر داد و یادآور شد: نمایشگاه «عکس عاشورایی» از عکاسان قروه‌ای از برنامه‌های جنبی چهاردهمین کنگره شعر عاشورایی قروه است.

منبع: ايسنا