آموزش پاورپوینت تخصصصی و سخنرانی جلسه دفاع پایان نامه

آموزش پاورپوینت تخصصصی و سخنرانی جلسه دفاع پایان نامه
اردیبهشت 6, 1403
32 بازدید

  انجام پاورپوینت جلسه دفاع انجام پاورپوینت تخصصی و سخنرانی جلسه دفاع پایان نامه، باید با یادگیری مهارت های باشد که در این مقاله به آن ها پرداخته شده است. ساخت پاورپوینت دفاع، دارای تفاوت های بسیار زیادی با پاورپوینت های معمولی ساخته شده برای ارائه های عادی دارد. از طرفی ابزار پاورپوینت، تنها ابزار […]

 

انجام پاورپوینت جلسه دفاع

انجام پاورپوینت تخصصی و سخنرانی جلسه دفاع پایان نامه، باید با یادگیری مهارت های باشد که در این مقاله به آن ها پرداخته شده است. ساخت پاورپوینت دفاع، دارای تفاوت های بسیار زیادی با پاورپوینت های معمولی ساخته شده برای ارائه های عادی دارد. از طرفی ابزار پاورپوینت، تنها ابزار دانشجو برای یک ارائه علمی در مقابل اساتید است. در مرحله بعدی، سخنرانی علمی براساس مراحل و روش تحقیق پایان نامه و دانش و آگاهی از مراحل اصولی و ترتیب آن ها، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. انجام پایان نامه عالی، باید در هر مرحله از طریق علم تخصصی انجام پذیرد. اما عده زیادی از دانشجویان به دلیل خستگی و فرسودگی مسیر پایان نامه، در انتهای پژوهش در جلسه دفاع، مراحل قبلی را نیز خراب می کنند و به نتیجه مطلوب، دست پیدا نمی کنند.

آموزش تخصصی جلسه دفاع پایان نامه(صفرتاصد)

عدم پذیرش پایان نامه در جلسه دفاع

بسیاری از عدم پذیرش های پایان نامه، در جلسه دفاع مشخص می گردد و دانشجو در این جلسه متوجه اشتباهات خود خواهد شد که اگر علمی باشند، مجدد باید اصلاح و تصحیح شوند. در انجام پیش دفاع دکترا، این مورد بسیار بیشتر ایجاد می شود. این عدم پذیرش ها، اغلب به دلیل عدم انجام درست پاورپوینت و سپس عدم طراحی سخنرانی علمی است. آموزش پاورپوینت تخصصصی،کمک زیادی به شناخت مشکلات پایان نامه در هر مرحله دارد، در این آموزش تخصصی، علاوه بر ارائه حرفه ای، دانشجو می تواند نقاط اشتباه و غیرعلمی پایان نامه خود را تشخیص داده و آن ها را در ارائه جلسه دفاع، تصحیح نماید. به دلیل اینکه بسیاری از اشتباهات پایان نامه، در جلسه دفاع برای اساتید مشخص می شود. به دلیل اینکه در هنگام ارائه دادن علمی، اساتید می توانند این نقاط را تشخیص داده و از آن سؤالات علمی بپرسند.

سخنرانی علمی جلسه دفاع

جلسه دفاع، باید سخنرانی دانشجو براساس علم انجام شود. علم شامل تمام مراحل اصولی در هر بخش از پایان نامه است . ترتیب مراحل علمی و روند کلی آن باید در اسلایدهای پاورپوینت جلسه دفاع، برنامه ریزی شده باشد. همچنین دانش روش تحقیق و مراحل آن باید گام به گام توسط دانشجو، تشریح شود. در سخنرانی علمی، نباید از صحبت های غیر علمی استفاده گردد و اینگونه صحبت ها به معنای ضعیف بودن پژوهش محسوب می گردد.یک دانشجو فوق لیسانس و دکترا، باید یک فرد علمی باشند و هدف اصلی این مقاطع تحصیلی، علمی کردن دانشجویان است. آموزش پروپوزال و سپس دوره آموزشی پایان نامه قرار داده شده در سایت معتبر مهرداد سیویل، می تواند در زمینه دانش علمی به شما کمک کند تا دچار مشکلات این بخش نگردید. یکی از مهمترین تفاوت های جلسه دفاع نیز در همین سخنرانی علمی قرار می گیرد که اکثر دانشجویان متأسفانه به دلیل عدم دانش تخصصی، از آن بی خبر هستند.

آموزش شبیه سازی جلسه دفاع پایان نامه

شبیه سازی جلسه دفاع، تمرین های لازم قبل از ارائه جلسه دفاع است. این تمرینات ارائه باید به صورت حرفه ای، برنامه ریزی شوند.شبیه سازی جلسه دفاع، برای تمرین و طراحی قبل از انجام جلسه دفاع پایان نامه یکی از راه کارهای علمی برای کاهش استرس و ترس ناشی از شرایط انجام یک جلسه دفاع حرفه ای می باشد. اگر به دنبال یک جلسه دفاع با کیفیت هستید باید قبل از جلسه دفاع اصلی خود، آن جلسه دفاع را چندین بار به صورت حرفه ای شبیه سازی کرده باشید. همچنین آموزش جلسه دفاع پایان نامه از نحوه قرارگیری و ترتیب اسلایدها و همچنین طراحی پاورپوینت حرفه ای تا نحوه سخنرانی علمی و متقاعدسازی داوران از اهمیت بالایی برخوردار است.

آموزش مهارت ها ی جلسه دفاع

آمادگی برای طراحی و برنامه ریزی مطالب هم پایان نامه بر روی هر اسلاید

آمادگی برای ساخت پاورپوینت حرفه ای براساس طراحی آموزشی و دانش تخصصی در مورد اینگونه طراحی ها

داشتن سناریو برای انجام مراحل پایان نامه از انتخاب موضوع تا نتیجه گیری نهایی

نحوه مدیریت زمان در جلسه دفاع

نحوه متقاعدسازی داوران و اساتید و پاسخ دهی به سؤالات احتمالی در بین سخنرانی

نحوه پاسخ دهی به سؤالات علمی اساتید پس از اتمام ارائه جلسه دفاع

آموزش مراحل علمی هر پایان نامه و دانش و آگاهی از مسیر آن

پاسخ دهی به سؤالات اساتید

پاسخ دهی به سؤالات اساتید در حقیقت گام آخر هر جلسه دفاع است که اگر دانشجو به صورت حرفه ای و تخصصی دفاع کند؛ قطعا سؤالات کمی برای پاسخ دهی در انتهای ارائه خواهد داشت. طی کردن درست مسیر از ساخت اسلایدهای مناسب و طراحی پاورپوینت تخصصی تا آمادگی برای سخنرانی علمی و آموزش دیدن دانشجو، نتیجه یک پایان نامه با کیفیت است که نتیجه عالی برای دانشجو و استاد راهنما ایجاد خواهد کرد.

نقش استاد راهنما

تعهد به هر کار، از جمله تفاوت های هر شغلی است. اساتید راهنما، نیز در این بخش در ایران با توجه به تعهد به کاری که دارند دارای وضعیت های کاری متفاوتی می باشند. اما یک استاد راهنما، در انجام هر پایان نامه ضعیف یا قوی تهیه شده، مسئولیت دارد. به دلیل این که استاد راهنما موظف به چک کردن و راهنمایی کردن مراحل پایان نامه انجام شده توسط دانشجو است. در صورت کپی زدن یا داده سازی کردن یا عدم انجام مسیر درست پایان نامه، استاد راهنما مسئول بوده است و در اغلب این موارد در جلسه دفاع پایان نامه مشخص می شود. این گوئه اساتید افراد بدون تعهد علمی و کاری هستند که اعتبار خودشان را نیز به مرور در دانشگاه و در بین اساتید دیگر، از دست خواهند داد. عدم تشخیص اشتباهات علمی پایان نامه توسط استاد راهنما، اغلب به منزله ی کیفیت پایین علمی آن استاد یا عدم تعهد علمی و کاری ایشان می باشد که می تواند منجر به تبعات زیادی در سطح جامعه گردد. اغلب پایان نامه های انجام شده توسط دانشجوهای بعدی خوانده و سپس تحلیل می شوند و عدم انجام علمی و درست آن ها، به مابقی افراد و محقق ها نیز اسیب خواهد رساند. این چرخه های اشتباه در نهایت منجر به عدم کیفیت سیستم آموزشی است که بر کل افراد جامعه، تأثیر گذار می باشد.

دوره جامع و کاربردی انجام پروپوزال ارشد و دکترا

نحوه ارائه فصل های پایان نامه

در ارائه جلسه دفاع، نیازمند ارائه تک تک فصل ها به صورت جداگانه نمی باشد، بلکه مطالب مهم هر فصل در قالب تیترهای مشخص شده، ارائه می شوند. به طور مثال، زدن تیترهایی مانند مقدمه در اسلایدهای پاورپوینت اشتباه است چون ما در هر فصل پایان نامه، تیتر مقدمه داریم.به طور مثال، برای انجام بهترین پایان نامه مدیریت، علاوه بر دانش علمی در هر مرحله از فصل ها، مراحل روش تحقیق و نحوه خروجی آن ها باید ترتیب ارائه گردد. در اکثر رشته ها و گرایش های مختلف نیز این امر کاملا صادق است. ترتیب مراحل نیز باید در هر اسلاید رعایت شود. به طور مثال برای انجام فصل دوم، نیازمند همه فصل دوم برای ارائه نخواهیم بود و باید در مدت زمان کوتاهی مطالب پیشینه تحقیق در جلسه دفاع توضیح داده شده و رد شوند.

انجام پایان نامه عالی کسب و کار

واقیعت ها و سختی های ارائه جلسه دفاع پایان نامه

دفاع پایان نامه یکی از سخت ترین ارائه ها و سخنرانی های علمی است. دلیل این سختی ارائه نسبت به دیگر سخنرانی ها، علمی صحبت کردن و پاسخ گویی علمی به سؤالات داوران و اساتید به صورت تخصصی و با جزئیات است . از سوی دیگر ما در این جلسه در مقابل افراد معمولی دفاع نخواهیم کرد، ما در مقابل اساتید دفاع خواهیم کرد. مدت زمان جلسه دفاع از پایان نامه برای برخی از دانشجویان به قدری سخت می‌گذرد که گاهی دیده می‌شود ، تاریخ برگزاری جلسه دفاع را ماه‌ها به تعویق می‌اندازند. حتی خیلی از دانشجویانی که برای پایان نامه ترم های متعدد تلاش کرده اند نمی توانند در جلسه دفاع پایان نامه موفق باشند و تمام زحماتشان هدر می رود. در این نوشته، روش‌هایی را بررسی می‌کنیم که در تمامی جلسات سخنرانی علمی به ویژه در جلسه دفاع از پایان نامه، ارائه ما را بهبود می‌بخشد. اما یکی از بهترین و مطمئن ترین دوره های آموزشی موجود، دوره جامع جلسه دفاع پایان نامه است که در سایت مهرداد سیویل، بارگزاری شده است. اکثر ترس ها و استرس های دانشجو، به طریق علمی در این دوره آموزش داده شده است.

راهکارهای جذابیت در سخنرانی های علمی !!

جذابیت علمی،نیازمند بررسی اهمیت ها و کاربردهای آن پژوهش در واقعیت دارد. همه افراد در پایان نامه کاربردی به دنبال، نتایج ملموس در واقعیت هستند. در نتیجه اکثر پژوهش های علمی چون به اثرات و کاربردهای پژوهش خود به درستی نمی پردازند، در نهایت هیچ جذابیتی برای افراد ندارند. شکاف موجود بین علم و واقعیت نیز از جمله انجام پایان نامه های بدون کیفیت و ضعیفی است که هیچ مسئله ای را در واقعیت حل نخواهند کرد.در شروع و آغاز صحبتمان، به راحتی می‌توانیم ارائه علمی خود و در نتیجه جلسه دفاع را برای داوران و حضار، کاملاً جذاب کنیم و نظر آنها را به خود و موضوع پایان نامه جذب کنیم. ابتدا لازم است، اغلب شروع‌های متداول دانشجویان را بررسی کنیم.تقریباً اکثر جلسات دفاع پایان‌نامه، با جملاتی که برای همه آشناست شروع می‌شوند.متن‌هایی که بعنوان مقدمه صحبت طراحی و خوانده می‌شوند. اگر کمی به جلسات دفاع پایان نامه دقت کنید تمامی این موارد، کاملاً مورد انتظار مخاطبان و داوران است. به بیان دیگر، از نظر ذهن و ضمیر ناخودآگاه داوران و اساتید، همه این موارد ذکر شده، تکراری و کلیشه‌ای هستند. برای اینکه این مطلب به خوبی درک شود؛ سوالی مطرح می‌کنم. تصور کنید مسیر مشخصی را که یک خیابان است همیشه و هر روز می‌روید و برمی‌گردید. آیا مسیر ذکر شده همچنان برای شما جذابیت بالایی دارد؟  احتمالا پاسخ شما منفی است. چرا که تقریباً همیشه مسیری تکراری را طی می‌کنیم و معمولاً در مسیرهای تکراری و همیشگی، دقت کمتری به اطراف خود داریم. حتی گاهی در حین عبور از خیابان‌های تکراری، غرق در افکار خواهیم شد. حال تصور کنید این بار وارد خیابان جدیدی شدید و برای اولین بار است که از این خیابان گذر می‌کنید. اکنون توجه شما به محیط و اطراف خیابان چه مقدار است؟  مسلماً بسیار بیشتر از یک خیابان همیشگی توجه خواهید کرد. راز جلب توجه در جلسات دفاع، کنفرانس‌ها، ارائه‌ها و سخنرانی‌های علمی نیز در همین مثال ساده نهفته است.(حمصیان،مهرداد سیویل).

آموزش صفر تا صد انجام پایان نامه (طبق اصول علمی)

انجام پایان نامه عالی

انجام پایان نامه عالی، بایدهمراه با یک ارائه تخصصی و عالی به پایان برسد. کیفیت اصلی یک پایان نامه عالی، اغلب در جلسه دفاع پایان نامه برای اساتید مشخص می شود. ارائه یک چیز، اگر به درستی انجام شود، میزان اهمیت آن را مشخص خواهد کرد. بررسی جزئیات پژوهش و سؤال در مورد آن، یکی از مهم ترین و اصلی ترین موارد برای تشخیص درستی یا نادرستی مراحل پایان نامه است. در این صورت اگر در جلسه دفاع، این نقاط مشکوک به درستی توسط دانشجو، ارائه نشود، دانشجو باید بعد از جلسه دفاع، تمام اصلاحیه ها را انجام دهد و از طرفی اگر اصلاحیه ها علمی باشد، اساتید می توانند تصمیم گیری کنند که دانشجو را در این جلسه رد کنند و او موظف به انجام کار علمی درست گردد. در اغلب دانشگاه ها، این موارد به صورت جدی پیگیری می شود تا دانشجویان دیگر نیز به انجام پایان نامه های ضعیف یا کپی شده، تصمیم به دفاع نگیرند. اما تشخیص مرز این درستی یا نادرستی، باید توسط اساتید به درستی تشخیص داده شود که به اشتباه، یک دانشجو که تمام مراحل را اغلب به درستی طی کرده است، دچار مشکلات عدم پذیرش نگردد.

https://mehrdadcivil.com/blog/wp-content/uploads/2023/11/InShot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B1%DB%B1%DB%B2%DB%B9_%DB%B0%DB%B9%DB%B4%DB%B6%DB%B2%DB%B2%DB%B4%DB%B4%DB%B4-780x470.jpg

خدمات مشاوره و انجام پایان نامه

جهت مشاوره و انجام صفر تا صد پايان نامه و جلسه دفاع با شماره ارتباطی ٠٩١٣٣٨٦٢٧٧٦ در تلگرام و واتس اپ در ارتباط باشيد ؛ جهت پاسخ گویی سریعتر و تخصصی تر ، رشته و گرایش خود را در تلگرام یا واتس آپ ارسال نمایید (اولويت با پيام های تلگرامی است). با تشکر از همکاری شما

با توجه به اين كه اكثر مشكلات متداول دانشجويان در انجام پايان نامه ناشی از عدم آگاهی و آموزش تخصصی اين مراحل علمی مي باشد ؛ براي آموزش تخصصي تر هر يك از اين اين مراحل می توانید با سرمایه گذاری بر روی اين دوره های تخصصی پروپوزال، پایان نامه و همچنین دوره جامع آموزشی جلسه دفاع كه در سایت مهرداد سیویل قرار داده شده است، آن ها رو تهيه فرماييد. انجام پایان نامه در اصفهان و کلیه کلان شهرهای ایران و جهان، به صورت تخصصی همراه با پکیج ارائه می گردد.

برچسب‌ها:, , ,