آموزش نرم‌افزار واترجمز

مرداد 25, 1400
6 بازدید

انجمن علمی دانشجویی علوم و مهندسی آب دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین با همکاری سایر انجمن‌های علمی دانشجویی، کارگاه آموزشی نرم‌افزار واترجمز را برگزار می‌کند.  این جلسه با تدریس دکتر حسن اجاقلو ـ عضو هیات علمی گروه مهندسی آب دانشگاه زنجان، ۳ و ۴ و ۱۰ و ۱۱۱ شهریور ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ […]

آموزش نرم‌افزار واترجمز

انجمن علمی دانشجویی علوم و مهندسی آب دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین با همکاری سایر انجمن‌های علمی دانشجویی، کارگاه آموزشی نرم‌افزار واترجمز را برگزار می‌کند.

 این جلسه با تدریس دکتر حسن اجاقلو ـ عضو هیات علمی گروه مهندسی آب دانشگاه زنجان، ۳ و ۴ و ۱۰ و ۱۱۱ شهریور ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ برپا می‌شود.

این برنامه با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی علوم و مهندسی آب دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دانشگاه ولیعصر رفسنجان و انجمن علمی دانشجویی گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در آن و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شناسه @Yasaman_۱۹۸۴ و یا شماره واتساپ ۰۹۳۶۲۲۹۱۹۸۴ پیام دهند.

مقدمه‌ای بر نرم‌افزار هیدرولیک جریان در مجاری تحت فشار، آشنایی با نوار ابزارها، نحوه فراخوانی جانمایی شبکه توزیع آب ساخته شده از نرم‌افزارهایی مثل AutoCAD و رقومی کردن آن، وارد کردن اطلاعات ورودی مورد نیاز شبکه شامل میزان و الگوی مصرف آب، مشخصات فیزیکی پمپ، لوله‌ها، مخازن و شیرآلات، نحوه اجرای مدل و گرفتن نتایج و گزارش‌های هیدرولیکی مورد نیاز، عیب‌یابی و رفع نقص سریع مشکلات احتمالی در زمان اجرای نرم‌افزار، تفسیر نتایج و نحوه ارتباط دهی آن به گزارش‌های طراحی سیستم‌های آبیاری تحت فشار و انجام محاسبات هیدرولیکی یک پروژه واقعی سرفصل‌های این کارگاه هستند.

نرم‌افزار WaterGEMS نرم‌افزاری پرکاربرد در حوزه‌ی طراحی و تحلیل شبکه‌های توزیع آب است. این نرم‌افزار قابلیت‌های زیادی نظیر محاسبه سرعت، فشار و سایر پارامترهای هیدرولیکی، شبیه سازی حالت آتش نشانی، شبیه سازی کیفیت شبکه آب و مدلینگ آلودگی، محاسبات هزینه انرژی و طراحی و بهینه سازی شبکه توزیع آب با استفاده از الگوریتم ژنتیک را دارد.

منبع: ايسنا