آمریکا مواضع طالبان در قندهار افغانستان را هدف گرفت

آذر 4, 1400
9 بازدید

سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرد، حملات هوایی را علیه طالبان در ولایت قندهار در جنوب افغانستان طی روزهای اخیر انجام داده است. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، سونی لیجیت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان تصریح کرد: نیروی هوایی مواضع طالبان را در دو منطقه زیرای و سبین بولداک در ولایت […]

آمریکا مواضع طالبان در قندهار افغانستان را هدف گرفت

سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرد، حملات هوایی را علیه طالبان در ولایت قندهار در جنوب افغانستان طی روزهای اخیر انجام داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، سونی لیجیت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان تصریح کرد: نیروی هوایی مواضع طالبان را در دو منطقه زیرای و سبین بولداک در ولایت قندهار هدف گرفت. حملات زمانی انجام گرفت که نیروهای طالبان تلاش داشتند به مواضع نیروهای امنیت و دفاع ملی افغانستان حمله کنند.

او همچنین تاکید کرد، طبق توافقنامه آمریکا و طالبان ارتش آمریکا از نیروهای امنیت و دفاع ملی افغان دفاع می‌کند.

این در حالی است که طالبان در واکنش به این حملات اظهار نظر کرد که آمریکا به نحوی توافقنامه دوحه را نقض می‌کند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای آمریکایی طی ۲۴ ساعت گذشته مواضع طالبان در ولایت قندهار در جنوب افغانستان را هدف گرفتند، حملات هوایی تلفاتی را در صفوف طالبان برجای گذاشتند.

در این راستا، وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن دست‌کم هشت عضو طالبان و زخمی شدن ۹ تن دیگر در عملیات مشترک نیروهای پیاده نظام‌ و نیروی هوایی افغانستان در منطقه بلخ خبر داد.

این وزارتخانه تصریح کرد: نیروی هوایی انبار مهمات طالبان و مرکز عملیات تاکتیکی طالبان در منطقه را هدف گرفتند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا