آمریکا: لیبی کشوری شکست خورده است

آبان 20, 1400
5 بازدید

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی بر ضرورت خروج نظامیان خارجی از لیبی تاکید کرد. به گزارش ایسنا، جوی هود، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه العربیه اظهار کرد: لیبی کشوری شکست خورده است و نیروهای خارجی باید از این کشور خارج شوند. وی افزود: امروز اخراج مزدوران خارجی از لیبی […]

آمریکا: لیبی کشوری شکست خورده است

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی بر ضرورت خروج نظامیان خارجی از لیبی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، جوی هود، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه العربیه اظهار کرد: لیبی کشوری شکست خورده است و نیروهای خارجی باید از این کشور خارج شوند.

وی افزود: امروز اخراج مزدوران خارجی از لیبی باید هرچه سریع‌تر صورت بگیرد. دولت لیبی بارها خواستار خروج نظامیان خارجی از این کشور شده است و ما از آنها در این راستا حمایت می‌کنیم.

هود در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی لیبی در ۲۴ دسامبر گفت: لیبی پیش از هر چیزی به انتخاباتی نیاز دارد که ملت به آن اعتماد کنند تا دولتی که پس از آن بر سر کار خواهد آمد؛ بتواند این کشور را طبق قانون اداره کند.

وی ادامه داد: پس از آن به کمک آمریکا، اروپا، سازمان ملل و هم‌پیمانان دیگر می‌توانیم به برقراری ثبات در لیبی کمک کنیم و ما در این زمینه تجربه خوبی در کشورهایی مانند عراق داریم که گروه‌های تروریستی چون داعش آنها را نابود کردند. ما می‌توانیم زیربناهای حیاتی مانند برق و آب و همچنین بهداشتی را بازسازی کنیم؛ چراکه لیبی جمعیت زیادی ندارد و یک کشور فقیر نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا