آمریکا در تدارک تخلیه کامل سفارت خود در کابل است

مرداد 23, 1400
66 بازدید

با نزدیک شدن طالبان به کابل، سه منبع مطلع از تدارکات دولت آمریکا گفتند که پنتاگون خروج کامل هیات دیپلماتیک آمریکا در کابل را مدنظر دارد و دو منبع دیگر هم گفتند فرماندهی مرکزی آمریکا خروج کامل کادر سفارت را “ناگزیر” میداند.   به نقل از پایگاه خبری پولتیکو، با تشدید نگرانی واشنگتن، مدیر تاسیسات […]

آمریکا در تدارک تخلیه کامل سفارت خود در کابل است

با نزدیک شدن طالبان به کابل، سه منبع مطلع از تدارکات دولت آمریکا گفتند که پنتاگون خروج کامل هیات دیپلماتیک آمریکا در کابل را مدنظر دارد و دو منبع دیگر هم گفتند فرماندهی مرکزی آمریکا خروج کامل کادر سفارت را “ناگزیر” میداند.

  به نقل از پایگاه خبری پولتیکو، با تشدید نگرانی واشنگتن، مدیر تاسیسات سفارتخانه آمریکا در کابل جمعه به کارکنان دستور داد تا امحای اسناد و تجهیزات را آغاز کنند.

سه منبع مطلع به این پایگاه گفتند که حملات گسترده طالبان دولت کابل را شگفت زده کرده و پنتاگون برنامه ریزی برای خروج هیات دیپلماتیک آمریکا از کابل را آغاز کرده است. همچنین سه منبع مطلع دیگر به نقل از فرماندهی مرکزی آمریکا گفتند که تخلیه کامل سفارتخانه آمریکا “اجتناب ناپذیر” است.

در فرودگاه کابل، به تدریج ۳۰۰۰ تفنگدار و سرباز آمریکایی و ۶۰۰ سرباز انگلیس برای تخلیه دیپلماتها و خانواده هایشان و شهروندان در حال ورود هستند. آنها همچنین تلاش دارند تا سرعت خروج افغانهای متقاضی ویزا برای خروج از این کشور را تسهیل کنند.

یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا جمعه گفت که این نظامیان ماموریت جنگی ندارند، با این حال میتوانند در صورتی که تحت حمله قرار گرفتند، به دفاع از خود بپردازند.

همچنین جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ماموریت این نیروها کمک به کاهش پرسنل وزارت خارجه تا پایان این ماه میلادی است و بنابراین ما روی این مساله تمرکز کرده ایم. ما روی این جدول زمانی تمرکز داریم.

منبع: ايسنا