آمریکا توطئه علیه نماینده میانمار در سازمان ملل را محکوم کرد

مرداد 17, 1400
74 بازدید

ایالات متحده با محکوم کردن یک توطئه خنثی‌شده برای حمله به سفیر میانمار در سازمان ملل در نیویورک، گفت این با “الگوی آزاردهنده” رهبران خودکامه و حامیانشان که به دنبال پیگرد مخالفانشان در سراسر جهان هستند، مطابقت دارد.  به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های آمریکایی روز جمعه از بازداشت دو شهروند میانماری در ایالت نیویورک […]

آمریکا توطئه علیه نماینده میانمار در سازمان ملل را محکوم کرد

ایالات متحده با محکوم کردن یک توطئه خنثی‌شده برای حمله به سفیر میانمار در سازمان ملل در نیویورک، گفت این با “الگوی آزاردهنده” رهبران خودکامه و حامیانشان که به دنبال پیگرد مخالفانشان در سراسر جهان هستند، مطابقت دارد.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های آمریکایی روز جمعه از بازداشت دو شهروند میانماری در ایالت نیویورک خبر دادند که با یک دلال اسلحه در تایلند که به ارتش میانمار سلاح می‌فروشد، برای کشتن یا مجروج کردن سفیر میانمار در سازمان ملل تبانی کرده بودند.

«کیاو موئه تون» که نماینده دولت منتخب غیرنظامی میانمار است که ماه فوریه به دست ارتش سرنگون شد، چهارشنبه گفت تهدیدی علیه او در جریان است و مقام‌های آمریکایی تدابیر امنیتی علیه او را افزایش داده‌اند.

به دنبال آن لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل روز شنبه گفت که این تهدید “با الگوی آزاردهنده رهبران خودکامه و حامیانش در سراسر جهان… به منظور پیگرد و سرکوب روزنامه‌نگاران، فعالان و دیگر کسانی که برای صحبت و مقابله با آنها جرات به خرج می‌دهند، مطابقت دارد.”

سفیر آمریکا در ادامه به اقدام کریستینا سیمانوسکایا، دونده کشور بلاروس که از بازگشت به کشورش از المپیک توکیو خودداری کرد و پناهنده لهستان شد، اشاره کرد. او بابت انتقاداتش به دولت بلاروس نگران بازگردانده شدن ناگهانی خود بود. توماس-گرینفیلد در بیانیه‌ای گفت: اینها تازه‌ترین نمونه‌ها از سرکوب فراملی است و اینها باید با محکومیت از سوی جهان و پاسخگویی کامل و قطعی مواجه شوند.

منبع: ايسنا