آمار تردد وسایل نقلیه در لرستان همچنان نزولی است

آبان 26, 1400
8 بازدید

ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: آمار تردد وسایل نقلیه در استان همچنان نزولی است. عباس شرفی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۹ اسفند ۱۹۲ هزار و ۸۳۹ وسیله نقلیه در محورهای لرستان تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷ درصد کاهش داشته است. وی ادامه داد: براساس […]

 آمار تردد وسایل نقلیه در لرستان همچنان نزولی است

ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: آمار تردد وسایل نقلیه در استان همچنان نزولی است.

عباس شرفی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۹ اسفند ۱۹۲ هزار و ۸۳۹ وسیله نقلیه در محورهای لرستان تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: براساس گزارش ترددشمارهای موجود در محورهای مواصلاتی لرستان، مجموع تردد در روز ۲۹ اسفند  در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۷ کاهش نشان می‌دهد و نشان از سیر نزولی سفر به استان دارد.

شرفی افزود: ساعت اوج تردد در محورهای استان در مدت یادشده ۱۴ تا ۱۵ و تعداد وسایل نقلیه عبوری در محورهای مجهز به تردد شمار آنلاین در ساعت اوج روزانه ۲۴۴ دستگاه بوده است.

این مسئول اضافه کرد: محورهای دورود – سه راهی چالان چولان با ۸۹۴۵ وسیله نقلیه، سه راهی چالان چولان-خرم آباد (بروجرد) با ۷۷۱۶ وسیله نقلیه، خرم آباد- پلدختر(چم انجیر) با ۷۳۵۷ و توره-سه‌راهی بروجرد با ۷۲۱۷ وسیله نقلیه به ترتیب بیشترین سهم را از تردد روزانه به خود اختصاص داده و محور پلدختر – اندیمشک با ۳۹ درصد بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین را داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان خاطرنشان کرد: سرعت متوسط در محورهای مجهز به تردد شمار ۷۹.۵ کیلومتر گزارش شده که آزادراه خرم آباد – اندیمشک با ۹۹ کیلومتر محور دارای بیشترین سرعت و سه‌راهی نورآباد- نهاوند با ۵۲ کیلومتر کمترین سرعت را ثبت کرده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا