آمادگی سازمان بسیج مستضعفین نسبت به تهیه مراکز قرنطینه کوچک

مرداد 21, 1400
89 بازدید

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ارتباط تصویری با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و فرماندهان سپاه‌های استانی برای مقابله با کرونا گفت: طرح شهید سلیمانی را با تمرکز بیشتری برای جلوگیری از شیوع کرونا دنبال خواهیم کرد.  به نقل از سپاه نیوز، نشست مشترک سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه ، سعید نمکی وزیر […]

آمادگی سازمان بسیج مستضعفین نسبت به تهیه مراکز قرنطینه کوچک

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ارتباط تصویری با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و فرماندهان سپاه‌های استانی برای مقابله با کرونا گفت: طرح شهید سلیمانی را با تمرکز بیشتری برای جلوگیری از شیوع کرونا دنبال خواهیم کرد.

 به نقل از سپاه نیوز، نشست مشترک سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه ، سعید نمکی وزیر بهداشت، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با موضوع ارتباط تصویری با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و فرماندهان سپاه‌های استانی برای مقابله با کرونا، صبح امروز (پنجشنبه) برگزار شد.

در این نشست سردار سلیمانی با اشاره به شیوع کرونا گفت: با همکاری وزارت بهداشت توانستیم تجربه موفقی را در طرح شهید سلیمانی رقم بزنیم. این تجربه گرانسنگ در اختیار ماست و بعد از آن هم بروزرسانی کردیم و در ابتدای سال با عنوان گام پنجم طرح شهید سلیمانی انجام شد که یک بُعد آن کمک به واکسیناسیون بود.

وی با بیان اینکه احساس می‌شود که این طرح با تمرکز بیشتری باید پیگیری شود، به تأکیدات روز گذشته رهبر معظم انقلاب مبنی بر انسجام بیشتر برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: باید با انسجام بیشتری طرح شهید سلیمانی را ادامه دهیم و از همه ظرفیت‌ها برای موفقیت در مقابله با کرونا استفاده کنیم.

سردار سلیمانی با یادآوری اینکه طرح شهید سلیمانی طرحی محله محور و مسجدمحور است و با همکاری آحاد جامعه انجام می‌شود، گفت: مهم‌ترین مسئله طرح شهید سلیمانی، بیماریابی است که طبق آن سازماندهی خوبی شد و این سازماندهی باید در تمام کشور با تمرکز بر پیشگیری شیوع کرونا، ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه از آقای نمکی می‌خواهیم نسبت به انجام تست‌ها شرایط را فراهم کنند و سایر روش‌هایی که برای بیماریابی لازم است را فراهم کنند، به لزوم به‌کارگیری قرنطینه‌های هوشمند اشاره کرد و گفت: باید مطمئن شویم که بیمار در جامعه نمی‌چرخد و این تجربه را داشته‌ایم که از بیمار در منزل خود پشتیبانی کنیم.

سردار سلیمانی ادامه داد: مکان‌های زیادی را در سطح شهرستان‌ها داریم و این آمادگی را داریم که مکان‌هایی را برای بیمارهایی که ۲۴ ساعته نیاز به بستری شدن دارند طبق استانداردهای وزارت بهداشت در اختیار قرار دهیم که نمونه‌های آن هم آماده شده است.

وی، حمایت از بیماران نیازمند را یکی دیگر از اقداماتی دانست که بسیج تا کنون انجام داده و بر ادامه این حمایت‌ها تأکید کرد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه ۱۳۰ نقطه به‌عنوان مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سپاه‌های استانی تشکیل شده، گفت: این مراکز غیر از مراکز سایر نیروهای مسلح است.

وی افزود: در ۲۴۰ نقطه هم به‌صورت مشترک حضور داریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: این آمادگی را داریم که نسبت به تهیه مراکز قرنطینه کوچک مثل مهمانسراها و قرنطینه خانگی و بیماریابی و سایر کنترل‌ها همکاری کنیم.

منبع: ايسنا