آماده‌باش ۵۰ تیم گشت پلیس گیلان در طرح زمستانی

آذر 2, 1400
15 بازدید

ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی گیلان گفت: رزمایش زمستانی یگان‌های امدادی گیلان با حضور ۵۰ تیم و ۱۹۶ مامور نیروی انتظامی از امروز آغاز و تا ۲۰ اسفند در سطح استان اجرا می‌شود. سردار عزیزالله ملکی در حاشیه آغاز رزمایش امداد زمستانی نیروی انتظامی گیلان با تبریک فرارسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: رزمایش زمستانی یگان‌های امدادی گیلان با […]

آماده‌باش ۵۰ تیم گشت پلیس گیلان در طرح زمستانی

ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی گیلان گفت: رزمایش زمستانی یگان‌های امدادی گیلان با حضور ۵۰ تیم و ۱۹۶ مامور نیروی انتظامی از امروز آغاز و تا ۲۰ اسفند در سطح استان اجرا می‌شود.

سردار عزیزالله ملکی در حاشیه آغاز رزمایش امداد زمستانی نیروی انتظامی گیلان با تبریک فرارسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: رزمایش زمستانی یگان‌های امدادی گیلان با حضور ۵۰ تیم و ۱۹۶ مامور نیروی انتظامی از امروز آغاز و تا ۲۰ اسفند در سطح استان اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: همکاران ما در زمان اجرای این طرح در گردنه‌های برفگیر و محورهای استان مستقر می‌شوند و مسئولیت کنترل ایمنی وسیله نقلیه، تسهیل در عبور و مرور، کاهش جانباختگان ناشی از تصادف، کنترل تجهیزات و ایمنی را به عهده دارند.

سردار ملکی با اشاره به ممنوعیت تردد خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی، گفت: پلیس در سطح محورهای استان از تردد خودروهای دارای نقص فنی و همچنین خودروهایی که تجهیزات ایمنی ندارند جلوگیری می‌کند، در این راستا از صدا و سیما و رسانه‌ها انتظار داریم نسبت به اطلاع‌رسانی به ‌موقع در خصوص وضعیت راه‌ها و محورهای استان اقدام کنند.

وی با اشاره به استقرار و فعالیت تیم‌ها در نقاط برفگیر استان جهت خدمات‌رسانی به مسافران بیان کرد: داشتن جایگاه سوخت سیار، نمک‌پاشی و شن‌ریزی نیز از جمله مسائل ضروری است که باید مورد توجه باشد تا شاهد انسداد مسیر و متوقف شدن خودروها در مسیر نباشیم. علاوه‌بر این واحدهای امدادی اورژانس و امدادگران نیز در کنار پاسگاه‌ها و پلیس برای ارائه خدمات بهتر به مسافران در محورها مستقر می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به کاهش ۱۲ درصدی جانباختگان ناشی از تصادفات در گیلان، گفت: ۶۶ درصد از جانباختگان‌ ناشی از تصادفات در استان، عابران‌ پیاده و موتورسواران بوده‌اند؛ از راکبان موتور خواهشمندیم که ضمن رعایت قوانین از کلاه ایمنی استفاده کنند تا کمتر شاهد حوادث تلخ باشیم.

سردار ملکی با بیان اینکه گیلان یک استان مسافرپذیر است و تردد در سطح استان به ویژه از سه‌شنبه‌ها روند افزایشی دارد، خاطرنشان کرد: این مسئله فشار مضاعفی را به بخش ترافیک و کنترل ترافیک وارد می‌کند و گاهی حتی تمام نیروهای ستادی خود را در این راستا به کار می‌گیریم.

انتهای پیام