آماده‌باش علوم پزشکی کردستان جهت مقابله با بحران احتمالی

آذر 4, 1400
20 بازدید

ایسنا/کردستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور و احتمال وقوع این پدیده در استان، گفت: بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قبیل مراکز بهداشتی، درمانی، بیمارستانها، اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث در حال آماده باش کامل جهت ارائه خدمات سلامت به مردم قرار دارند. […]

ایسنا/کردستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور و احتمال وقوع این پدیده در استان، گفت: بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قبیل مراکز بهداشتی، درمانی، بیمارستانها، اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث در حال آماده باش کامل جهت ارائه خدمات سلامت به مردم قرار دارند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، هومن قصری ضمن اعلام این خبر، اظهارکرد: برابر اعلام مقام عالی وزارت و دستور رئیس دانشگاه، بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قبیل مراکز بهداشتی، درمانی، بیمارستانها، پایگاه‌های اورژانس‌های پیش بیمارستانی شامل جاده‌ای، شهری و روستایی، هوایی، امداد کوهستان و موتورلانس با بهره‌گیری از تجهیزات کافی در حال آماده‌باش کامل جهت ارائه خدمات سلامت به مردم قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه، تیم‌های واکنش سریع دانشگاه تشکیل و در حال آماده‌باش قرار دارند، افزود: وضعیت بحران در حوزه سلامت توسط EOC پایش شده و ستاد مدیریت بحران دانشگاه ضمن بررسی و تدوین سناریوهای مختلف وقوع حوادث احتمالی و نحوه خدمت‌رسانی صحیح، در حال نظارت و رصد واحدهای شهرستانی و ستادی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه راهکارهای ارتقای آمادگی در جهت مقابله با سیل، آبگرفتگی، بروز حوادث و پذیرش مصدومان احتمالی اتخاذ شده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی کردستان به صورت مداوم با وزارت متبوع و اداره کل بحران وزارت برای کمک و امداد به سایر استان‌ها نیز در ارتباط است.

قصری با اشاره به اقدامات و پیش بینی‌های انجام شده، خاطرنشان کرد: بررسی احتمال آبگرفتگی در واحدهای تابعه دانشگاه مانند بیمارستان‌ها، بررسی انتقال سریع مصدومان و ظرفیت پذیرش آنها در بیمارستان‌ها و ارزیابی امکان جا به جایی تخت‌های بیمارستانی از جمله اقدامات انجام شده است.

انتهای پیام