آماده‌ایم در تمام زمینه‌ها با اندونزی همکاری کنیم

آذر 22, 1400
8 بازدید

رییس سازمان صداوسیما در دیدار مدیران تلویزیون دولتی اندونزی اعلام کرد که صداوسیما می‌تواند در تمام زمینه‌ها چه زیرساختی، فنی و چه محتوایی اعم از فیلم، سریال و مستند با اندونزی همکاری کند. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی علی عسکری در ابتدای این نشست با خوش آمدگویی به مهمانان اندونزیایی، […]

آماده‌ایم در تمام زمینه‌ها با اندونزی همکاری کنیم

رییس سازمان صداوسیما در دیدار مدیران تلویزیون دولتی اندونزی اعلام کرد که صداوسیما می‌تواند در تمام زمینه‌ها چه زیرساختی، فنی و چه محتوایی اعم از فیلم، سریال و مستند با اندونزی همکاری کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی علی عسکری در ابتدای این نشست با خوش آمدگویی به مهمانان اندونزیایی، از فرصت ایجاد شده برای گفت‌وگو میان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و تلویزیون دولتی اندونزی استقبال کرد و گفت: سازمان صداوسیما یکی از برودکسترهای بزرگ دنیا با ابعاد جهانی است که ۶۶ شبکه تلویزیونی و حدود ۹۰ شبکه رادیویی دارد.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به جایگاه خاص جمهوری اسلامی ایران در مناسبات منطقه‌ای و جهانی و تلاش برای برقراری صلح و ثبات برای مردم منطقه و دنیا، تعامل با کشورهای اسلامی و به خصوص اندونزی را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: برگزاری این جلسه می‌تواند در راهبرد تحکیم و گسترش روابط دو کشور مهم و پرجمعیت اسلامی یعنی ایران و اندونزی، مؤثر باشد.

علی عسکری گفت: ما حاضریم به طور عملی و واقعی، همکاری‌مان را آغاز کنیم.

او با اشاره به نزدیکی ماه رمضان و درخواست طرف اندونزیایی، موافقت کرد تا محصولات قرآنی و دینی سازمان به مسئولان اندونزیایی ارائه شود.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه صداوسیما با ساخت چند صد سریال، در حوزه سریال سازی حرفه‌ای است، گفت: ما آماده‌ایم شما را در ساخت سریال، یاری کنیم و حتی آثارمان را دوبله کرده و در اختیارتان قرار دهیم.

همچنین علی عسکری از آمادگی برای تبادل مستند میان دو رسانه هم استقبال کرد.

حلمی یحیی، رئیس تلویزیون ملی اندونزی که به همراه اکتاوینو علیمودین، سفیر اندونزی در تهران و پنج تن از مدیران تلویزیون ملی اندونزی مهمان سازمان صداوسیما بود با ابراز تشکر از مهمان نوازی و استقبال از پیشنهادات رئیس رسانه ملی، ابراز امیدواری کرد که این دیدار بر آینده روابط دو کشور تأثیر بگذارد.

حلمی یحیی با اشاره به کمبود اطلاعات مردم ایران و اندونزی از یکدیگر و به خصوص عدم آشنایی مردم اندونزی با پیشرفت‌های بعد از انقلاب اسلامی در ایران گفت: تعمیق همکاری‌های رسانه‌ای می‌تواند به آشنایی هر چه بیشتر دو ملت منجر شود و بنابراین بسیار مشتاقیم تا از این فرصت برای انعقاد توافقنامه همکاری استفاده کنیم.

علیمودین، سفیر اندونزی در تهران هم به ظرفیت‌های بالای رسانه‌ای دو طرف اشاره و تاکید کرد: ما می‌خواهیم اخبار ایران را از خود شما دریافت کنیم و از امکانات شما برای شناخت بهتر کشورتان بهره ببریم.

وی افزود: هم اکنون وزارت خارجه اندونزی، تنها از شبکه پرس تی وی به عنوان منبع موثق خبری درباره ایران استفاده می‌کند و ما با توجه به جایگاه دو کشور می‌توانیم در حوزه‌های داخلی و خارجی یکدیگر به درک کامل از هم برسیم.

انتهای پیام