آغاز واکسیناسیون کرونا ویژه مادران باردار در چهارمحال و بختیاری

مرداد 25, 1400
8 بازدید

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از آغاز واکسیناسیون مادران باردار در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این فرآیند به مدت یک هفته ادامه دارد. سید راشد جزایری ۲۵ مردادماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشور در خیز پنجم کرونا قرار دارد، اظهار کرد: ویروس جهش‌یافته کرونای دلتا همه افراد جامعه را مورد […]

آغاز واکسیناسیون کرونا ویژه مادران باردار در چهارمحال و بختیاری

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از آغاز واکسیناسیون مادران باردار در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این فرآیند به مدت یک هفته ادامه دارد.

سید راشد جزایری ۲۵ مردادماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشور در خیز پنجم کرونا قرار دارد، اظهار کرد: ویروس جهش‌یافته کرونای دلتا همه افراد جامعه را مورد هجوم قرار داده است.

وی بیان کرد: بر همین اساس، طبق نظر کمیته علمی- فنی و مشورتی کشوری و به‌منظور بالا بردن ایمنی مادران باردار که یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت و سازمان بهداشتی هستند، واکسیناسیون این قشر از امروز آغاز شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه واکسیناسیون مادران باردار به مدت یک هفته ادامه دارد، ادامه داد: حدود ۱۵۰۰ نفر از مادران باردار چهارمحال و بختیاری که در سه ماهه دوم به بعد بارداری هستند، در نوبت تزریق واکسن کرونا قرار گرفته‌اند.

جزایری گفت: اولویت واکسیناسیون مربوط به مادرانی است که در هفته ۲۸ بارداری به بعد هستند و پس از آن مادرانی که در هفته ۱۲ بارداری هستند در اولویت‌های بعدی تزریق قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه واکسیناسیون از مرکز چهارمحال و بختیاری آغاز شده است، بیان کرد: این واکسیناسیون از فردا در نقاط مختلف استان آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: دو نوع واکسن سینوفارم و آسترازانکا برای تزریق مادران در نظر گرفته شده که اولویت با نوع سینوفارم است، البته قبل از تزریق، رضایت مادر مدنظر قرار می‌گیرد.

جزایری با بیان اینکه تزریق واکسن مادران باردار اختیاری است، خاطرنشان کرد: از آن‌جا که شرایط مادر و جنین حساس است، در صورت ابتلا وضعیت آنان خطرناک می‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌شود که تزریق واکسن را انجام دهند.

منبع: ايسنا