آغاز واکسیناسیون کرونا نباید زمینه‌ساز رفتارهای غلط در جامعه شود

آذر 23, 1400
9 بازدید

ایسنا/خراسان جنوبی مدیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا در خراسان جنوبی با بیان اینکه آغاز واکسیناسیون نباید زمینه رفتارهای غلط و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را در جامعه ایجاد کند، گفت: تغییر رنگ شهرها و کاهش شهرهای با وضعیت آبی نگرانی‌هایی را در سطح کشور و استان درخصوص عادی‌انگاری و مقابله با کرونا بوجود آورده است. […]

آغاز واکسیناسیون کرونا نباید زمینه‌ساز رفتارهای غلط در جامعه شود

ایسنا/خراسان جنوبی مدیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا در خراسان جنوبی با بیان اینکه آغاز واکسیناسیون نباید زمینه رفتارهای غلط و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را در جامعه ایجاد کند، گفت: تغییر رنگ شهرها و کاهش شهرهای با وضعیت آبی نگرانی‌هایی را در سطح کشور و استان درخصوص عادی‌انگاری و مقابله با کرونا بوجود آورده است.

ناصر نبی‌زاده، امروز دوشنبه چهارم اسفند در پنجاه و هفتمین نشست کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات شورای اطلاع‌رسانی خراسان جنوبی و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: در سطح کشور نیز تعداد شهرهای آبی طی هفته‌های گذشته از ۳۰۰ شهر به ۱۶۸ شهر کاهش یافته است و اگر دستورالعمل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت نشود، شاهد افزایش شهرها با وضعیت نارنجی و قرمز خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه آغاز واکسیناسیون نباید زمینه رفتارهای غلط و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را در جامعه ایجاد کند، تصریح کرد: تا زمانی که واکسن بتواند ایمنی جمعی ایجاد کند، فاصله زیادی داریم؛ لذا رعایت پروتکل‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیرضروری و دورهمی‌ها بسیار مهم و اساسی است.

مدیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا از تشدید نظارت‌ها بر ادارات و اصناف گفت و افزود: روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بستری برای اطلاع‌رسانی در پایگاه‌های خبری همچنین در محیط‌های ادارات باشند.

مدیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا خراسان جنوبی با بیان اینکه برآوردها نیز نشان از مقداری کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان دارد، افزود: نتیجه این کاهش، افزایش بیماری و تعداد بستری‌ها است.

رعایت نکنیم؛ شرایط سخت می‌شود

نبی زاده گفت: طبق آخرین اعلام، شهرستان قاینات همچنان در وضعیت نارنجی است، پنج شهرستان در وضعیت زرد و پنج شهرستان استان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: این رنگ‌بندی حاکی از شرایطی است که اگر دقت لازم و رعایت کافی را نداشته باشیم، روزهای سختی را پیش‌رو خواهیم داشت و شاید منجر به اخذ تصمیمات سخت‌تری در استان و کشور شود.

وی با تاکید بر اینکه گذر از این شرایط و رسیدن به بستر آرام، منوط به تداوم رعایت‌ها است، یادآور شد: در این راستا ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در تمامی شهرستان‌های استان برقرار است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا