آغاز نظارت دوره‌ای پروژه‌های زیست‌محیطی مناطق ٢٢ گانه تهران

مهر 7, 1400
100 بازدید

رئیس اداره هماهنگی و برنامه‌ریزی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از آغاز نظارت دوره‌ای بر پروژه‌های محیط زیستی و وضعیت محیط زیست مناطق ۲۲گانه در سال جاری با بازدید از منطقه ۱۳ شهرداری تهران توسط مدیران و کارشناسان اداره کل محیط زیست خبر داد.   حامد منصوری فرد با اشاره به آغاز […]

آغاز نظارت دوره‌ای پروژه‌های زیست‌محیطی مناطق ٢٢ گانه تهران

رئیس اداره هماهنگی و برنامه‌ریزی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از آغاز نظارت دوره‌ای بر پروژه‌های محیط زیستی و وضعیت محیط زیست مناطق ۲۲گانه در سال جاری با بازدید از منطقه ۱۳ شهرداری تهران توسط مدیران و کارشناسان اداره کل محیط زیست خبر داد.

  حامد منصوری فرد با اشاره به آغاز دور جدید بازدید از مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران گفت: اجرای هرگونه پروژه محیط زیستی در سطح هر یک از مناطق باید طبق نظر و تایید اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار و براساس اعتبار ابلاغی به ادارات محیط زیست که حدود ۶۰۰ میلیارد ریال است صورت گیرد.
رئیس اداره هماهنگی و برنامه‌ریزی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهارکرد: شاخص‌ها و مواردی که در نظارت دوره‌ای و طی بازدید میدانی از مناطق بررسی می‌شود، وضعیت هزینه‌کرد بودجه ابلاغی سال ۱۴۰۰، وضعیت پروژه‌های شاخص و اجرایی منطقه در سال‌های قبل و شناسایی اثرگذاری پروژه‌ها، وضعیت سامانه کنترل پروژه، وضعیت نقشه راه انرژی و پایش منابع آلاینده مهم و تاثیرگذار در سطح منطقه، ایستگاه‌های پسماند تر و خشک، و ایستگاه‌های موتوری سنگین است.
وی در ادامه وضعیت آموزشی در سطح منطقه، وضعیت استقرار نظام مدیریت محیط زیست، اجرای صحیح فرایند شناسایی، معرفی تا پایان غربالگری پروژه‌ها در سطح منطقه، اجرای صحیح مفاد مدیریت سبز در ساختمان های سطح منطقه، حل موارد و مشکلات مربوط به نظارت و بازدید دوره قبل و میزان آشنایی کارشناسان نواحی با شرح وظایف خود و عملکرد آن‌ها در حوزه محیط زیست را دیگر موضوعاتی دانست که در نظارت دوره‌ای مناطق ۲۲گانه به‌صورت کامل و دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، بازدید و نظارت دوره‌ای مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران و حضور در نواحی منطقه به صورت برنامه‌ریزی شده طی دو ماه صورت می‌گیرد.
منبع: ايسنا