آغاز فعالیت مرکز نگهداری سگ‌های بدون صاحب در ابهر

مهر 7, 1400
21 بازدید

معاون خدمات شهری شهرداری ابهر از ‍ آغاز فعالیت مرکز موقت نگهداری سگ‌های بدون صاحب در ابهر خبر داد. جواد شاه‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پرسه زدن سگ‌های ولگرد و بدون صاحب در شهرها یکی از معضلات شهرنشینان است، تصریح کرد: پرسه سگ‌های ولگرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها اغلب موجب ترس ساکنان […]

آغاز فعالیت مرکز نگهداری سگ‌های بدون صاحب در ابهر

معاون خدمات شهری شهرداری ابهر از ‍ آغاز فعالیت مرکز موقت نگهداری سگ‌های بدون صاحب در ابهر خبر داد.

جواد شاه‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پرسه زدن سگ‌های ولگرد و بدون صاحب در شهرها یکی از معضلات شهرنشینان است، تصریح کرد: پرسه سگ‌های ولگرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها اغلب موجب ترس ساکنان به ویژه بانوان و کودکان می‌شود.

وی با اشاره به رویکرد شهرداری ابهر در خصوص زنده‌گیری حیوانات و ساماندهی آنان به اقدامات شهرداری ابهر در سال‌های اخیر اشاره کرد و یادآور شد: با وجود همه سختی‌ها و کمبود امکانات از جمله داروی بیهوشی و تجهیزات تخصصی جلوی کشتار و اتلاف سگ‌ها در شهر ابهر گرفته شده است.

این مسئول با تاکید بر ضرورت همکاری مردم در همه حوزه‌های شهری، ادامه داد: درصدد توسعه فرهنگ مهربانی با حیوانات هستیم. در همین راستا همکاری و تعامل خوبی با گروه‌ها و انجمن‌های حامی حیوانات داریم.

معاون خدمات شهری شهرداری ابهر با تاکید بر این مطلب که اکیپ زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب در شهرداری فعال شده است، متذکر شد: این اکیپ به‌صورت روزانه در خدمت شهروندان ابهری است.

شاه‌محمدی با اشاره به علت اصلی پرسه سگ‌های ولگرد در شهرها، تاکید کرد: با گسترش زندگی شهرنشینی حیوانات بلاصاحب برای یافتن غذا به شهرها می‌آیند و در آنجا ساکن می‌شوند و گاهی باعث بروز مشکلات بهداشتی و اجتماعی برای شهروندان می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه برای مدیریت بهتر نیازمند زیر ساخت‌ها ، امکانات، هماهنگی ارگان‌ها، استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و فرهنگ‌سازی درباره مهربانی با حیوانات هستیم، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده محلی را برای نگهداری، واکسیناسیون، انگل‌زدایی و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب به صورت موقت ایجاد شده است.

منبع:ایسنا