آغاز عملیات اجرایی مرکز داده بزرگ جنوب کشور در شیراز

آذر 4, 1400
9 بازدید

ایسنا/فارس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز عملیات اجرایی مرکز داده بزرگ جنوب کشور در منطقه قصردشت شیراز با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط شرکت همراه اول خبر داد و گفت: این مرکز ٥ برابر بزرگتر از بزرگترین دیتا سنتر فعال شیراز است. محمدجواد آذری جهرمی پنج‌شنبه ٢٨ اسفند در جلسه بررسی […]

آغاز عملیات اجرایی مرکز داده بزرگ جنوب کشور در شیراز

ایسنا/فارس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز عملیات اجرایی مرکز داده بزرگ جنوب کشور در منطقه قصردشت شیراز با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط شرکت همراه اول خبر داد و گفت: این مرکز ٥ برابر بزرگتر از بزرگترین دیتا سنتر فعال شیراز است.

محمدجواد آذری جهرمی پنج‌شنبه ٢٨ اسفند در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی فارس و کنترل پیشرفت مصوبات سفر خردادماه گفت: مرکز داده بزرگ جنوب کشور به یک مرکز اصلی فناوری اطلاعات در کشور تبدیل خواهد شد و هم زیرساخت‌های لازم برلی کسب و کارهای دیجیتال در فارس را فراهم می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برنامه زمانیندی بهره برداری از این پروژه را ١٨ ماهه اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کار اصلی توسعه ارتباطات در فارس بر دوش همراه اول است، گفت: طرح‌های مخابراتی فارس در ٥ فاز تعریف شده که چهار فاز آن تا اردیبهشت ماه ١٤٠٠ و فاز آخر نیز تا خرداد سال آینده به اتمام می‌رسد.

آذری‌جهرمی همچنین اعلام کرد که ۷ سایت جدید در راستای توسعه ارتباطاتی در شهر صدرا احداث می‌شود.

او اضافه کرد: تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰، افزایش ارتقای ٧ سایت که معادل ٥٠ درصد رشد ظرفیت پهنای باند در صدرا می‌شود، توسط همراه اول اجرایی خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از تحت پوشش قرار گرفتن منطقه تخت جمشید و حرم مطهر احمد بن موسی به ۵G تا اردیبهشت ماه ١٤٠٠ توسط شرکت ایرانسل خبر داد و گفت: این فناوری برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز و باغ ارم نیز هفته سوم فرودین ماه ١٤٠٠ توسط همراه اول اجرایی می‌شود.

آذری‌جهرمی خاطرنشان کرد: همانگونه که در مجموعه جهانی تخت‌جمشید، شرکت آسیا تک وای فای به کار گذاشته، در مقبره کوروش نیز برای گردشگران این کار باید انجام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برگزاری جشن روز جهانی ارتباطات به میزبانی کلانشهر شیراز خبر داد.

به گزارش ایسنا، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته به استان فارس سفر کرده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا