آغاز سنجش سلامت نوآموزان خوزستانی از امروز

مرداد 17, 1400
62 بازدید

 رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در پایه اول بیش از ۱۰۰ هزار نفر و در مقطع پیش دبستانی ۳۰ هزار نفر، سنجش سلامت شوند. علی ممبینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت […]

آغاز سنجش سلامت نوآموزان خوزستانی از امروز

 رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در پایه اول بیش از ۱۰۰ هزار نفر و در مقطع پیش دبستانی ۳۰ هزار نفر، سنجش سلامت شوند.

علی ممبینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: ۶۱ پایگاه شهری و روستایی در خوزستان از امروز (یکم تیرماه) کار سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان را آغاز کردند. همچنین سه پایگاه عشایری داریم که پس از بازگشت دانش‌آموزان از کوچ، فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی افزود: سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان تا نیمه شهریورماه ادامه دارد، البته این زمان قابل تمدید است و اگر نیاز بود، تمدید می‌شود. همچنین سنجش سلامت پیش دبستانی‌ها از نیمه دوم تیرماه آغاز می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با اشاره به تاکید وزارت آموزش و پرورش بر پوشش صد درصدی کلاس اولی‌ها در طرح سنجش سلامت، ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در پایه اول بیش از ۱۰۰ هزار نفر را سنجش کنیم. همچنین به نظر می‌رسد که بتوانیم سنجش ۳۰ هزار پیش دبستانی را انجام دهیم.

ممبینی در پایان با بیان اینکه تا جایی که ممکن است برای سنجش تنها یکی از والدین حضور داشته باشد، گفت:  والدین برای انجام سنجش کودکان خود باید ابتدا به مدرسه محل ثبت‌نام مراجعه و در سامانه نوبت‌دهی ثبت‌نام کنند. برای جلوگیری از ایجاد ازدحام و تجمع، برای هر کودک یک ساعت معین در نظر گرفته می‌شود. بنابراین تاکید می‌کنیم که والدین توجه داشته باشند حتما باید در زمان و روز مقرر در پایگاه‌های سنجش حضور پیدا کنند، زیرا در غیر این صورت نوبت لغو می‌شود و باید مجددا ثبت‌نام کنند.

منبع:ایسنا