آغاز ابلاغ سند آمایش استان‌ها

مهر 15, 1400
101 بازدید

مجری مسئول طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت از تدوین سند آمایش وزارت صمت خبر داد و اظهار کرد: ابلاغ سند آمایش استان‌ها آغاز شده و سال آینده نیز بودجه آنها تخصیص می‌یابد.  به نقل از موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، احمد تشکینی – مسئول آمایش صنعتی، معدنی و تجاری – پس از […]

آغاز ابلاغ سند آمایش استان‌ها

مجری مسئول طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت از تدوین سند آمایش وزارت صمت خبر داد و اظهار کرد: ابلاغ سند آمایش استان‌ها آغاز شده و سال آینده نیز بودجه آنها تخصیص می‌یابد.

 به نقل از موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، احمد تشکینی – مسئول آمایش صنعتی، معدنی و تجاری – پس از بازدید از دو شرکت تولیدی در بوشهر با تأکید بر رفع مشکلات سرمایه‌گذاران در عرصه‌های تولیدی گفت: در تدوین اسناد آمایش ملی و استانی ضمن شناسایی نیاز زیرساخت شهرک‌های صنعتی بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌شود.
وی از تدوین سند آمایش وزارت صمت خبر داد و اظهار کرد: ابلاغ سند آمایش استان‌ها آغاز شده و سال آینده نیز بودجه آنها تخصیص می‌یابد.
رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی با بیان اینکه با نهایی شدن سند آمایش استانی توزیع عادلانه و متوازن بودجه متناسب با ظرفیت استان‌ها محقق می‌شود گفت: سند آمایش استان‌ها براساس تفکیک شهرستانی بر اساس ظرفیت‌ها تدوین و از نقاط قوت این سند محسوب می‌شود.
مجری مسئول طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت، شناسایی توزیع جمعیتی به تفکیک شهرستان‌ها را نخستین برنامه سند آمایش استان‌ها دانست و افزود: شناسایی نیاز زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی برای تحقق فعالیت‌های جدید تولیدی براساس سند آمایش در اولویت قرار دارد.
تشکینی با تأکید بر رفع مشکلات سرمایه‌گذاران در عرصه‌های مختلف گفت: در تدوین اسناد آمایش ملی و استانی ضمن شناسایی نیاز زیرساخت شهرک‌های صنعتی بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌شود.
منبع: ايسنا