آزادی ۹ محکوم مالی یزدی در دهه کرامت

مرداد 17, 1400
46 بازدید

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۹ محکوم مالی در دهه کرامت با اجرای پویش «بخشش کریمانه» خبر داد. «سید مسعود عظیمی»  ضمن تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) در این رابطه تصریح کرد: با مشارکت خیرین و نیکوکاران و اجرای پویش «بخشش کریمانه» تعداد ۹ مددجو جرائم غیر عمد از زندان‌های […]

آزادی ۹ محکوم مالی یزدی در دهه کرامت

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۹ محکوم مالی در دهه کرامت با اجرای پویش «بخشش کریمانه» خبر داد.

«سید مسعود عظیمی»  ضمن تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) در این رابطه تصریح کرد: با مشارکت خیرین و نیکوکاران و اجرای پویش «بخشش کریمانه» تعداد ۹ مددجو جرائم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند که از این تعداد هفت محکوم مالی، یک محکوم دیه حادثه کار و یک محکوم مهریه بودند.

وی گفت: بدهی این محکومین مالی مبلغ ۸۳ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال بود که مبلغ ۶۷ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ شده و با پرداخت مبلغ ۱۵ میلیارد و ۷۹۵ میلیون ریال زمینه آزادی این ۹ محکوم مالی از زندان‌های استان یزد فراهم آمد.

این مسئول ضمن تقدیر از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و صدا و سیمای مرکز استان، گفت: با همکاری این سازمان بنرهای مربوط به این پویش چاپ و در اماکن پر تردد شهر نصب شده و همین‌طور تیزر ساخته شده توسط ستاد دیه به صورت مکرر از صدا و سیمای استان پخش شده که موجب اطلاع مردم در خصوص این طرح و کمک های ان به ستاد دیه استان شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، عظیمی در پایان از همکاری مردم و خیرین دارالعباده تقدیر و تشکر کرد و گفت: بزرگرترین سرمایه‌ی ستاد دیه استان اعتماد همشهریان و نیکوکارانی هستند که در تمام فصول سال و به مناسبت های متفاوت این ستاد را تنها نگذاشته و با کمک های خود زمینه آزادی محکومین مالی را فراهم کردند.

روز گذشته نیز ۱۵۰ میلیون ریال هزینه سالگرد یک وکیل یزدی به آزادی زندانیان غیرعمد اختصاص یافت. خواهر مرحوم «علیرضا نموی» وکیل پایه یک دادگستری این هزینه را در قالب پویش «بخشش کریمانه» به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.

خانواده این مرحوم هدف از این اقدام خداپسندانه را شادی روح این مرحوم و رضای خداوند بیان کرده و گفتند: با توجه به این که یکی از اصلی‌ترین دغدغه های این مرحوم در زمانی که در قید حیات بود، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بوده، تصمیم گرفتیم تا در روز سالگرد این مرحوم با اهدای مبلغی، زمینه آزادی یک محکوم مالی را از زندان فراهم کنیم تا بدین وسیله با این عمل دل یک خانواده شاد شود.

منبع:ايسنا