آزادسازی ۸۰۰۰ متر مربع اراضی کشاورزی در بابل

آبان 23, 1400
3 بازدید

ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی شهرستان بابل از آزادسازی ۸۰۰۰ متر مربع از زمین های کشاورزی که بدون مجوز تغییر کاربری اقدام به ساخت و ساز در آنها شده بود،خبر داد. محمد زمان شالیکار در تشریح این خبر بیان کرد:ماموران انتظامی شهرستان بابل در پی دریافت چند فقره پرونده از اداره جهاد کشاورزی مبنی بر احداث ساختمان در […]

آزادسازی ۸۰۰۰ متر مربع اراضی کشاورزی در بابل

ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی شهرستان بابل از آزادسازی ۸۰۰۰ متر مربع از زمین های کشاورزی که بدون مجوز تغییر کاربری اقدام به ساخت و ساز در آنها شده بود،خبر داد.

محمد زمان شالیکار در تشریح این خبر بیان کرد:ماموران انتظامی شهرستان بابل در پی دریافت چند فقره پرونده از اداره جهاد کشاورزی مبنی بر احداث ساختمان در زمین های کشاورزی بدون مجوزساخت و تغییر کاربری، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران انتظامی پس از اطمینان کامل از تخلف در ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی، موضوع را با دادستان بابل هماهنگ کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از تخریب ۲۳ مورد ساخت و ساز غیر مجاز خبر داد و تصریح کرد: ماموران انتظامی در این اقدام ۸۰۰۰ متر از اراضی کشاورزی که به صورت غیر مجاز و بدون تغییر کاربری در آن اقدام به ساخت و ساز شده بود را آزاد و به چرخه تولید بازگرداندند.

شالیکار ارزش زمین های کشاورزی آزاد شده بر اساس نظر کارشناسان را ۲۴میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی ضربه سختی بر تولیدات داخلی بوده و کاهش تولید مواد غذایی و افزایش وابستگی به کشورهای خارجی را به همراه دارد،به همین دلیل شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

منبع:ایسنا