آخرین وضعیت حمل کالاهای ضروری تا دیروز

آذر 3, 1400
19 بازدید

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: طی سه هفته گذشته حمل و نقل کالاهای اساسی و ضروری مردم با کامیون و تریلی 35 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و حمایت‌های ویژه‌ای از راننده‌های فعال کامیون صورت گرفته است. مهران قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، […]

آخرین وضعیت حمل کالاهای ضروری تا دیروز

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: طی سه هفته گذشته حمل و نقل کالاهای اساسی و ضروری مردم با کامیون و تریلی 35 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و حمایت‌های ویژه‌ای از راننده‌های فعال کامیون صورت گرفته است.

مهران قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از 25 اسفندماه تا 17 فروردین‌ماه یک میلیون و 100 هزار تن انواع کالای اساسی از بنادر شش‌گانه شمالی و جنوبی شامل بندر امام خمینی (ره)، بندرعباس، بندر چابهار، بندر امیرآباد و بندر نوشهر به داخل کشور حمل شده است.

وی با بیان این‌که حمل کالاهای اساسی از بنادر کشور در قالب 40 هزار نفر کامیون و تریلی صورت گرفته است، افزود: سالانه به طور معمول 100 هزار بارنامه برای جابه‌جایی کالاهای اساسی و ضروری مردم برای کامیون‌ها و تریلی‌ها صادر می‌شود که امسال تعطیلات نوروزی و شیوع ویروس کرونا بر این مساله تاثیر گذاشت و با ظرفیت 45 درصد ناوگان عملیات جابه‌جایی بار انجام شد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: اتفاق مهمی که در این زمینه افتاد این بود که تمرکز کامیون‌ها و تریلی‌ها روی جابه‌جایی کالاهای اساسی بود که توانستیم با 45 درصد ظرفیت ناوگان دو میلیون و 585 هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی، غذایی و بهداشتی به عنوان کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم در بازه زمانی 25 اسفندماه پارسال تا 18 فروردین‌ماه امسال را در کل کشور را جابه‌جایی کنیم که این میزان را نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد افزایش داشته است و علی‌رغم بروز شرایط خاص هیچ مشکلی در حمل و جابه‌جایی کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم به وجود نیامد.

وی ادامه داد: در این ایام بیشترین سهم را در زمینه‌ی حمل و جابه‌جایی کالاهای اساسی به ترتیب بنادر امام خمینی (ره) با 52 درصد، امیرآباد با 16 درصد و چابهار با 11 درصد داشتند و رتبه‌های اول تا سوم را در میان بنادر شش‌گانه به خود اختصاص دادند.

قربانی گفت: در این راستا اقدامات مهمی برای حمایت از رانندگان کامیون‌ها و تریلی‌های حمل‌کننده کالاهای اساسی صورت گرفته که شامل اختصاص سوخت جبرانی ویژه با ضریب 30 درصدی مثبت، اختصاص سهمیه ویژه لاستیک، لحاظ ضرایب مثبت در کرایه‌پرداختی کالاهای اساسی و تعهد شرکت‌ها در پرداخت کرایه رانندگان در مقاصد پس از تخلیه کالا بود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: به غیر از هماهنگی‌های زیادی که در سطوح ملی و استانی برای ایجاد فضای مناسب فعالیت رانندگان حمل و نقل کالا صورت گرفت سعی شد تا اقدامات بهداشتی و سلامت رانندگان عامل کالای اساسی رعایت شود از جمله این‌که اعلام بارها از سالن‌ها خارج و در محوطه‌ی باز صورت گرفت همچنین بسته‌های بهداشتی در پایانه‌های بار بین رانندگان توزیع و مقرر شد که شرکت‌های حمل و نقلی نیز به ازای صدور هر بارنامه امکانات اولیه بهداشتی را تامین کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا