آتش سوزی جنگل‌های «کوه شره» کهگیلویه پس از ۳ روز همچنان ادامه دارد + عکس

مرداد 21, 1400
2 بازدید

 رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه گفت: آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه شره منطقه دشمن زیادی و شیخ هابیل این شهرستان پس از سه روز همچنان ادامه دارد. هدایت الله آویزش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: این آتش‌سوزی از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۰ به ما اطلاع […]

آتش سوزی جنگل‌های «کوه شره» کهگیلویه پس از ۳ روز همچنان ادامه دارد + عکس

 رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه گفت: آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه شره منطقه دشمن زیادی و شیخ هابیل این شهرستان پس از سه روز همچنان ادامه دارد.

هدایت الله آویزش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: این آتش‌سوزی از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۰ به ما اطلاع داده شد و پس از سه مرحله مهار و کنترل آتش مجدد شعله ور شده و همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه درخواست اعزام بالگرد داده ایم، اظهار کرد: بالگرد در حال اعزام به منطقه است و هم اکنون ۲۰ نفر نیرو در ورزشگاه دهدشت آماده اعزام هستند.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه در خصوص علت و میزان خسارات وارده ناشی از این آتش‌سوزی خاطرنشان کرد: شواهد نشان دهنده عمدی بودن آتش‌سوزی است که در حال بررسی است.


آویزش تصریح کرد: هنوز میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی دقیق مشخص نیست اما طبق برآورد اولیه حدود ۳۵ هکتار جنگل و مرتع منطقه در آتش سوخت.
وی ادامه داد: عمده پوشش جنگلی این منطقه از نوع بلوط است.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون دو مورد آتش سوزی در بادام کاری‌های این شهرستان رخ داد و این مورد آتش سوزی سومین آتش سوزی این شهرستان در سال ۱۴۰۰ است.


منبع: ايسنا