آب روستاهای شهرستان دنا سالم است/ تکذیب یک ادعا

مهر 13, 1400
19 بازدید

 مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آب همه روستاهای شهرستان دنا و بخش پاتاوه سالم و بهداشتی است. علی محمد غریبی افزود: در روزهای اخیر یکی از رسانه ها با انتشار تصاویری از لاشه جانور سلاخی و رها شده در چشمه ای در نزدیکی روستای ‌ده شیخ بخش پاتاوه […]

آب روستاهای شهرستان دنا سالم است/ تکذیب یک ادعا

 مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آب همه روستاهای شهرستان دنا و بخش پاتاوه سالم و بهداشتی است.

علی محمد غریبی افزود: در روزهای اخیر یکی از رسانه ها با انتشار تصاویری از لاشه جانور سلاخی و رها شده در چشمه ای در نزدیکی روستای ‌ده شیخ بخش پاتاوه مدعی به خطر افتادن سلامت آب شرب مردم شد.
وی تصریح کرد: این چشمه که بدون حفاظ و حریم های بهداشتی است مورد استفاده شرکت آبفا نبوده و هیچ گونه استفاده شرب از آن انجام نمی شود.
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: آب روستای ده شیخ و دیگر روستاهای بخش پاتاوه و شهرستان دنا از محل منابع آبی تحت الارضی و سطح الارضی حفاظت شده و سالم تأمین می‌شود.
غریبی ادامه داد: همه آب استحصال و برداشت شده در ادامه با انتقال، ذخیره، گندزدایی و با اطمینان کامل از سلامت آن با نظارت مراکز بهداشتی در شبکه های توزیع آب به مردم عرضه می شود.
وی عنوان کرد: امور آب و فاضلاب شهرستان دنا با هیچ شرطی استفاده از این چشمه را جهت شرب توصیه نمی‌کند چرا که بهداشتی نبوده و خطرات زیست محیطی و بهداشتی برای اهالی به دنبال دارد.
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آنچه برای آبفا مهم و خط قرمز است تأمین و توزیع آب شرب با کیفیت و بهداشتی است که این مسأله از کمیت آب نیز بسیار مهم تر است و تا حصول اطمینان کامل از وضعیت سلامت و بهداشت آب، اقدام به عرضه آب نمی‌شود و به ساکنین شهر سی سخت و روستاهای شهرستان دنا بویژه در بخش پاتاوه نیز اطمینان خاطر می دهیم آب شرب همه مشترکین شهری و روستایی شهرستان دنا سالم و بهداشتی است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد، غریبی ضمن تقدیر از همکاری تمامی اصحاب رسانه و پایگاه های خبری و تحلیلی و همچنین خبرنگاران و خبرگزاری ها و تأکید بر رعایت بیش از پیش پایبندی شان به اخلاق حرفه ای هشدار داد کسانی که در هر نقطه ای از استان با انتشار اخبار بی اساس و کذب نسبت به مسائل آب آشامیدنی قصد تشویش اذهان مخاطبین و مشترکین را داشته باشند دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا استان کهگیلویه و بویراحمد بدون از اتلاف زمان، حق خود را نزد محاکم ذیصلاح محفوظ دانسته و اجازه نخواهد داد زحمات شبانه روزی همکاران تلاشگرمان در راستای خدمات رسانی به مردم و استوانه آبرویی دستگاه خدماتی آبفا در اذهان و افکار جامعه دچار خدشه شده و اعلام می دارد انتشار خبر غیر واقع توسط یک رسانه با محدود مخاطب را، که اعتماد عمومی بعنوان بزرگترین سرمایه اصحاب رسانه نزد مردم را دچار تزلزل می نماید از اساس کذب و بی ربط است.
منبع: ايسنا